تنظیم مودم Huawei

تنظیم مودم Huawei

 

 

برای تنظیم مودم ابتدا مودم را به لپ تاپ یا کامپیوتر رومیزی وصل و روشن نمایید. یک صفحه مرورگر (Mozilla ) را باز نمایید. و آدرس  ای پی   192.168.1.1 را  نوشته و کلید Enter را فشار دهید.

صفحه  Login  مودم همانند تصویر زیر بالا می آید.

IP Address = 192.168.1.1

UserName = admin

Password=@Hua1234

SahelISP Huawei ChangeLoginPass 1

 سپس کلید  Login را انتخاب نمایید.

در صفحه  Quick configure Home Gateway : Wireless Network  اسم وایرلس و رمز وایرلس را وارد نمایید. دقت نمایید سعی کنید رمز وایرلس ترکیبی از حروف کوچک و بزرگ و اعداد و سایر کاراکترهای مجاز باشد. رمز و اسم وایرلس را به صورت حروف انگلیسی تایپ نمایید.

 

SahelISP Huawei WirelessNetwork 2

بعد از ورود به مودم به قسمت  Basic->Wan  رفته و  در جدول WAN Connection  فقط ردیف اول  با نام  INTERNET_B_0_35 را حذف نکنید. سایر ردیف های جدول مربوطه را ابتدا انتخاب و سپس بر روی دکمه  Remove  کلیک نمایید تا حذف شود.

SahelISP Huawei Wanconnection 3

همانند تصویر زیر فقط ردیف اول یعنی INTERNET_B_0_35 را باقی می گذارید. سپس در جدول پایین  Connection Type را بر روی حالت  PPPoE قرار داده و در قسمت  Username , Password  نیز نام کاربری و رمز عبوری که از طرف شرکت سرویس دهنده دریافت کرده اید را وارد و سپس در پایین صفحه کلیه تنظیمات را ذخیره می نمایید.

SahelISP Huawei Wan UserPass 4

در بخش  Basic->WLAN  شما می توانید تنظیمات وایرلس را مجدد انجام و یا تغییر دهید. بهتر است تنظیمات زیر را مجدد چک نمایید. ابتدا  Country را به حالت  UNITED STATES  تغییر دهید .سپس شما می توانید با تغییر  Transmit power قدرت خروجی مودم را کاهش دهید (این مورد برای امنیت زمانیکه قدرت خروجی مودم شما خیلی بیشتر از نیاز شماست توصیه می شود آنرا کاهش دهید). با انتخاب Hide Broadcast   می توانید نام شبکه وایرلس را مخفی نگه دارید. اینکار ضریب امنیتی مودم را بالاتر می برد.  بخش  Security  حتما بر روی  WPA2-PSK قرار داده شود و در پایان حالت WPS را غیر فعال نمایید. و سپس تنظیمات را ذخیره نمایید.

SahelISP Huawei WLANConfig 5

 در قسمت بعد Maintenance -> Account  حتما رمز عبور پیش فرض مودم را تغییر دهید.

  SahelISP Huawei ChangeLoginPass 6

 در پایان در بخش Maintenance -> Device   مراجعه نمایید و با انتخاب کلید  Reboot مودم را یکبار روشن و خاموش نمایید.

SahelISP Huawei SaveConfig 7

 

 *تهیه و تنظیم : فرزاد رضائی منش . اینترنت ساحل*


چاپ