تنظیم مودم 2WIRE

تنظیم مودم 2WIRE

 

 

2wire modem

 

 

ابتدا مودم را روشن و با کابل شبکه به کامپیوتر وصل کنید و سپس مرورگر خود ترجیها Mozilla را باز کنید.در نوار آدرس IP پیش فرز مودم را بنویسید.

IP Address = 192.168.0.1

 

 image003

 

 

 

بعد از ورود به صفحه مودم صفحه اولیه مودم به صورت زیر می باشد. سپس Quick Setup را انتخاب کنید.

 image006

 

در Quick Setup نام کاربری و رمز عبور اینترنت خود که از آسیاتک را دریافت نموده اید را وارد نمایید .سپس دکمه Applay  انتخاب کنید.

 image008

 

در بخش Advanced Setup و سپس در قسمت Broadband Setting مراجعه و VPI = 0 , VCI =35 را وارد و Applay را انتخاب کنید.

 image023

 

برای تنظیم وایرلس مودم به منوی Wireless Setup را انتخاب کنید.سپس در قسمت Basic Setting تنظیمات زیر را وارد کنید. در قسمت Turn Wireless ON می توانید وایرلس را فعال و غیر فعال کنید .در کادر SSID نام وایرلس را وارد کنید.

 image010

 

در بخش سه گزینه WPA2 را انتخاب و در بخش چهار Create a WPA2 Key را انتخاب و در کادر پایین رمز حداقل 8 کاراکتری را وارد نمایید.و سپس Applay را انتخاب کنید

 image011

سپس WPA Or WPA2 را انتخاب کنید . در بخش WPA or WPA2 گزینه WPA2 Only را انتخاب کنید. مجدد در کادر Pre-Shared Key رمز وایرلس خود که حداقل هشت کاراکتر می باشد را وارد کنید و سپس Applay را انتخاب کنید.

 image013

WPS را انتخاب کنید و سپس WPS را در حالت Disable انتخاب کنید و Applay را انتخاب کنید.

 image015

در قسمت SSID Broadcast می توانید اسم وایرلس را مخفی نمایید. در صورت انتخاب Disable اسم وایرلس مخفی می شود, برای بالا بردن امنیت مودم بهتر است که حالت Disable را انتخاب کنید.

 image017

 

در قسمت Channel می توانید کانال فرکانس را تغییر داد(بهتر است روی حالت پیش فرض باشد و تغییر ندهید.) در قسمت Wireless Power Level می توانید قدرت وایرلس مودم خود را تنظیم نمایید.در صورتیکه قدرت مودم شما از محدوده استفاده شما بالاتر است بهتر است آنرا جهت بالا بردن امنیت آنرا کاهش دهید.سپسApplay انتخاب کنید.

image019

موفق باشید.


چاپ