اینترنت ADSL

 اینترنت ADSL يا همان (Asymmetric Digital Subscriber Line) فناوری است كه برای برقراری ارتباط پرسرعت و بدون قطعی با اينترنت طراحی  و در اختيار كاربران اداری.

 و خانگی شرکت انتقال داده های آسیاتک قرار گرفته است.با بهره گيری از اين فناوری كاربران قادر خواهند بود تنها با استفاده از يك خط تلفن ، به صورت دائم و با سرعتی بالا به اينترنت متصل شوند.در توضيح اين فناوری و استفاده ۲ منظوره از يك خط تلفن بايد گفت ، اساس اين فناوری استفاده از فضای خالی سيم های مسی تلفن است .بدين ترتيب كه سيم مسی تلفن  همانند لوله است كه هنگام استفاده از تلفن براي مكالمه های صوتی ، تنها قسمت اندكی از فضای آن به كار گرفته و مشغول می شود بدين صورت به سادگی مي توان از فضای خالی آن برای انتقال داده ها بهره گرفت .
در توضيح آن بايد گفت كاربران نيازی به استفاده از تجهيزات خاص و پيچيده ای ندارند و تنها با يك مودم adsl و يك تفكيك كننده (splitter) می توانند به سادگی به اين فناوری دست پيدا كنند. جهت استفاده همزمان از صوت و ديتا لازم است فركانسهای گفته شده از هم تفكيك گردد. برای اين منظور از اسپليتر استفاده می گردد.
Adsl  در واقع نوعی از dsl  ها می باشد كه ارتباط يا همان فركانس هاي قابل دسترسی نامتقارن بوده و سرعت دريافت داده ها به مراتب بيشتر از ارسال آنها خواهد بود و از آنجا كه سيگنال بر روي كابل های تلفن معمولی مسافت زيادی را نمی توانند طی كنند adsl در فواصل اندك قابل استفاده است كه معمولا كمتر از ۵ كيلومتر می باشد در adsl معمولی نرخ ارسال داده از ۱۲۸ كيلو بيت بر ثانيه آغاز شده و در فاصله ۱/۵ كيلومتر (۵۰۰۰ فوت ) از دفتر مركزی يا پايانه اصلی، تا ۸ مگابيت بر ثانيه افزايش می يابد. حداقل نرخ دريافت داده نيز ۶۴ كيلو بيت بر ثانيه می باشد كه معمولا به ۱۲۸ يا ۲۵۶ كيلو بيت بر ثانيه نيز می رسد. گفتنی است كه در فناوری +adsl۲ آسياتك سرعت انتقال داده بالاتر از adsl و مسافت قابل پوشش آن نيز بيشتر است در اين روش سرعت دسترسی به اينترنت تا ۳ برابر بيشتر از روش adsl  می باشد. بدين منظور كه سرعت download داده ها adsl،Mb/s۸ و در روش +adsl۲ حداكثر Mb/s۲۵ يعنی بيش از ۳ برابر می باشد نكته ديگر در فناوري +adsl۲  آسياتك امكان ارائه خدمات به مشتركين تا مسافت ۸ كيلومتر امكان پذير می باشد.

 

عوامل در کیفیت ارتباط اینترنت :

خط ارتباط شما با شبکه اینترنت شرکت سرویس دهنده (آسیاتک) خط تلفن ثابت شما می باشد. دقت کنید کیفیت خط مهترین عامل در تعیین سرعت ارتباط شما می باشد.هرچه نویز خط پایین باید و کیفیت ارتباط شما بالاتر باشد امکان دریافت سرعت اینترنت

با سرعت های بالاتر برای شما بیشتر است.

- فاصله تا مرکز مخابرات جز عوامل مهم می باشد , اما مهمترین عامل در تعیین سرعت اینترنت شما ابتدا مسیر خط تلفن تا مرکز و تجهیزات مخابراتی تلفن ثابت می باشد , متاسفانه در فواصل نزدیک به مرکز مخابرات نیز شاهد افت کیفیت در خطوط اینترنت بعلت

فرسودگی شبکه کابلی مخابرات هستیم .

-کابل تلفن و داخلی منزل نیز در تعیین کیفیت ارتباط شما و پایین ارودن نویز خط تلفن مهم می باشد. بهتر است که کابل تلفن بدون هرگونه بریدگی و یا پارگی در مسیر از منزل تا پست مخابرات باشد.چنانچه کابل خط تلفن شما دچار زدگی و یا پارگی سیم  می باشد

آنرا یا به صورت کامل تعویض کنید و یا در صورتیکه اتصال آن فرسوده شده است آنرا مجدد باز نموده و ترجیها به صورت استاندارد به هم با نوار چسب و یا وصله های مخصوص زد آب به هم اتصال ذهید.

 

مشترک گرامی در صورت هرگونه سوال می توانید با ما تماس بگیرید

اینترنت ساحل 


چاپ